OBJEDNÁVEJTE ONLINE NEBO NÁM ZAVOLEJTE: +86- 13929428415  
       Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd
Víte o hodnocení neprůstřelnosti NIJ?
Domov » Zprávy » Případy » Víte o hodnocení neprůstřelnosti NIJ?

Víte o hodnocení neprůstřelnosti NIJ?

Zobrazení: 0     Autor: Editor webu Čas publikování: 2025-06-10 Původ: místo

Zeptejte se

tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie


        Výkonnostní normy pro neprůstřelné vesty jsou seznamy vytvořené národními úřady s požadavky na spolehlivé fungování brnění, které jasně udávají, co může a co nesmí brnění překonat. Různé země mají různé standardy, které mohou zahrnovat hrozby, které se v jiných zemích nevyskytují.

Balistická odolnost (před dubnem 2024)



NIJ Standard-0101.06 měl specifické výkonnostní normy pro neprůstřelné vesty používané orgány činnými v trestním řízení. Takto hodnocené vesty na následující stupnici proti proražení a také proti tupé traumatické ochraně (deformaci):


Úroveň brnění Ochrana

Úroveň I

  • .22 LR

  • .380 ACP

Toto brnění by chránilo před

  • 2,6 g (40 g) 0,22 kulky s dlouhým olověným kulatým nosem (LR LRN) při rychlosti 329 m/s (1080 ft/s ± 30 ft/s)

  • 6,2 g (95 gr) kulky 0,380 ACP Full Metal Jacketed Round Nose (FMJ RN) při rychlosti 322 m/s (1055 ft/s ± 30 ft/s).

Již není součástí standardu

Úroveň IIA

  • Rozměr 9×19 mm

  • .40 S&W

  • .45 AKT

Nové brnění chrání před:

  • 8 g (124 gr) 9×19 mm Parabellum Full Metal Jacketed Kulatý nos (FMJ RN) kulky s rychlostí 373 m/s ± 9,1 m/s (1225 ft/s ± 30 ft/s)

  • 11,7 g (180 gr) 0,40 S&W celokovové kulky (FMJ) při rychlosti 352 m/s ± 9,1 m/s (1155 ft/s ± 30 ft/s)

  • Střely 14,9 g (230 gr) 0,45 ACP Full Metal Jacketed (FMJ) při rychlosti 275 m/s ± 9,1 m/s (900 stop/s ± 30 stop/s).

Kondicionované brnění chrání před

  • 8 g (124 gr) střely FMJ RN ráže 9 mm při rychlosti 355 m/s ± 9,1 m/s (1165 ft/s ± 30 ft/s)

  • 11,7 g (180 gr) 0,40 střel S&W FMJ při rychlosti 325 m/s ± 9,1 m/s (1065 ft/s ± 30 ft/s)

  • Střely 14,9 g (230 gr) 0,45 ACP Full Metal Jacketed (FMJ) při rychlosti 259 m/s ± 9,1 m/s (850 stop/s ± 30 stop/s).

Poskytuje také ochranu proti hrozbám uvedeným v [Typ I]

Úroveň II

  • 9 mm + P

  • .357 Magnum

Nové brnění chrání před

  • Střely 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN při rychlosti 398 m/s ± 9,1 m/s (1305 ft/s ± 30 ft/s)

  • 10,2 g (158 gr) střely .357 Magnum Jacketed Soft Point při rychlosti 436 m/s ± 9,1 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s).

Kondicionované brnění chrání před

  • 8 g (124 gr) střely FMJ RN ráže 9 mm při rychlosti 379 m/s ± 9,1 m/s (1245 ft/s ± 30 ft/s)

  • 10,2 g (158 gr) .357 střely Magnum Jacketed Soft Point při rychlosti 408 m/s ± 9,1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s).

Poskytuje také ochranu proti hrozbám zmíněným v [Typy I a IIA].

Úroveň IIIA

  • .357 SIG

  • .44 Magnum

Nové brnění chrání před

  • 8,1 g (125 gr) .357 SIG FMJ střely s plochým nosem (FN) při rychlosti 448 m/s ± 9,1 m/s (1470 ft/s ± 30 ft/s)

  • 15,6 g (240 gr) .44 střely Magnum Semi Jacketed Hollow Point (SJHP) při rychlosti 436 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s).

Kondicionované brnění chrání před

  • 8,1 g (125 gr) 0,357 SIG FMJ střely s plochým nosem (FN) při rychlosti 430 m/s ± 9,1 m/s (1410 ft/s ± 30 ft/s)

  • 15,6 g (240 gr) .44 střely Magnum Semi Jacketed Hollow Point (SJHP) při rychlosti 408 m/s ± 9,1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s).

Poskytuje také ochranu proti většině hrozeb z ručních zbraní, stejně jako hrozbám zmíněným v [Typy I, IIA a II].

Úroveň III

  • 7,62 × 51 mm NATO M80

Kondicionované brnění chrání před

  • Kulové střely NATO M80 9,6 g (148 gr) 7,62 × 51 mm při rychlosti 847 m/s ± 9,1 m/s (2780 ft/s ± 30 ft/s).

Poskytuje také ochranu proti hrozbám uvedeným v [Typy I, IIA, II a IIIA].

Úroveň IV

  • .30-06 Springfield M2

Kondicionované brnění chrání před

  • 10,8 g (166 gr) .30-06 Springfield M2 armor-piercing (AP) střely o rychlosti 878 m/s ± 9,1 m/s (2880 ft/s ± 30 ft/s).

Poskytuje také ochranu alespoň jedním zásahem proti hrozbám uvedeným v [Typy I, IIA, II, IIIA a III]

        'Speciální hrozby' byly hodnocení pancíře, které poskytuje ochranu proti konkrétním projektilům. Například směrnice NIJ neobsahovaly žádnou specifikaci pro pancéřování, které by dokázalo zastavit průraznou munici M855. V důsledku toho někteří výrobci označili specifická brnění jako 'Level III+' (označení neuznané NIJ), aby specifikovali brnění, která měla ochranu až do úrovně III a mohla chránit před zvláštními hrozbami, jako je M855, ale neposkytovala ochranu úrovně IV.


Balistická odolnost (po dubnu 2024)

        V dubnu 2024 společnost NIJ zahájila testování s NIJ Standard-0101.07 ve spojení s NIJ Standard-0123.00. Norma NIJ-0101.07 popisuje testovací postupy, zatímco norma NIJ-0123.00 popisuje úrovně balistické ochrany. Tyto normy zcela nahradily NIJ Standard-0101.06. HG je hodnocena pro hrozby ruční zbraní a RF je hodnocena pro hrozby z pušky.


Úrovně balistické ochrany uvedené v normě NIJ 0123.00 jsou následující:


Úroveň brnění Ochrana
NIJ HG1
  • 9mm Luger

  • .357 Magnum

Toto brnění by chránilo před:
  • 124 grain 9mm Luger Full Metal Jacketed Nose (FMJ RN) při rychlosti 1305 ft/s (398 m/s)

  • 158 grain .357 Magnum Jacketed Soft Point (JSP) při rychlosti 1430 ft/s (436 m/s).

To je zhruba ekvivalentní zastaralé úrovni balistické ochrany NIJ Level II.

NIJ HG2
  • 9mm Luger

  • .44 Magnum

Toto brnění by chránilo před:
  • 124 grain 9mm Luger Full Metal Jacketed Nose (FMJ RN) při rychlosti 1470 ft/s (448 m/s)

  • 240 grain .44 Magnum Jacketed Hollow Point (JHP) při rychlosti 1430 ft/s (436 m/s).

To je zhruba ekvivalentní zastaralé úrovni balistické ochrany NIJ Level IIIA.

NIJ RF1
  • 7,62 × 51 mm NATO

  • 7,62 × 39 mm

  • 5,56 × 45 mm NATO

Toto brnění by chránilo před:
  • 147 (±3) grain 7,62 x 51 mm NATO M80 kuličkový celokovový plášť (FMJ) ocelový plášť při rychlosti 2780 stop/s (847 m/s)

  • Kulové střelivo typu 56 z továrny 31 s mírným ocelovým jádrem (MSC) 7,62 x 39 mm při rychlosti 2400 stop/s (732 m/s)

  • 56 (±2) grain 5,56x45mm NATO M193 při rychlosti 3250 ft/s (990 m/s).

To je zhruba ekvivalentní zastaralé úrovni balistické ochrany NIJ Level III.

NIJ RF2
  • 7,62 × 51 mm NATO

  • 7,62 × 39 mm

  • 5,56 × 45 mm NATO

Toto brnění by chránilo před:
  • 147 (±3) grain 7,62 x 51 mm NATO M80 kuličkový celokovový plášť (FMJ) ocelový plášť při rychlosti 2780 stop/s (847 m/s)

  • Kulové střelivo typu 56 z továrny 31 s mírným ocelovým jádrem (MSC) 7,62 x 39 mm při rychlosti 2400 stop/s (732 m/s)

  • 56 (±2) grain 5,56x45mm NATO M193 při rychlosti 3250 ft/s (990 m/s).

  • 61,8 (±1,5) zrno 5,56x45mm NATO M855 při rychlosti 3115 ft/s (950 m/s).

To je totožné s balistickou ochranou poskytovanou NIJ RF1, s přidáním 5,56 x 45 mm M855. Tato úroveň nemá ekvivalent v zastaralé normě NIJ-0101.06.

NIJ RF3
  • .30-06 Springfield

Toto brnění by chránilo před:
  • 165,7 (±7) grain .30-06 M2 Armor Piercing (AP) střely při rychlosti 2880 ft/s (878 m/s).

To je zhruba ekvivalentní zastaralé úrovni balistické ochrany NIJ Level IV.

        Standardy NIJ se používají pro zbroje pro vymáhání práva. Brnění používané armádou Spojených států nemusí být testováno podle norem NIJ. Textilní pancíř je testován jak na odolnost proti průniku střelami, tak na nárazovou energii přenášenou na nositele.



Deformace zadní strany


        Deformace zadní strany je definována v normě NIJ-0101.07 jako „promáčknutí v materiálu podkladu způsobené nárazem projektilu na zkoušený předmět během testování“.[10] Měří se střelbou na pancíř namontovaný před podkladovým materiálem, typicky modelovací hmotou na bázi oleje. Hlína se používá při kontrolované teplotě a před testováním je ověřena její tečení při nárazu. Poté, co je brnění zasaženo zkušební kulkou, vesta se odstraní z hlíny a změří se hloubka prohlubně v hlíně.



Kondicionované brnění


        Některé brnění testované podle normy NIJ Standard-0101.07 jsou před testováním kondicionovány, což znamená, že byly vystaveny stresovým faktorům, jako je ponoření, vibrace nebo nárazy. Ukázalo se, že tyto stresové faktory v některých případech zhoršují vlastnosti některých materiálů pancíře. Zkušební kruhová rychlost pro kondicionované pancéřování je stejná jako pro neupravené pancéřování během testování, zatímco v předchozí normě by se rychlosti měnily. Například podle NIJ Standard-0101.06 by upravená úroveň IIIA byla vystřelena nábojem ráže .44 Magnum rychlostí 408 m/s (1340 stop/s), zatímco neupravená úroveň IIIA by byla vystřelena rychlostí 436 m/s (1430 stop/s). Podle normy NIJ-0101.07 je rychlost použitá pro testování upraveného a neklimatizovaného pancíře stejná. Postupy kondicionování pancéřování jsou popsány ve standardní praxi ASTM E3078 pro kondicionování zkušebních položek tvrdého pancéřování.



        Obecně platí, že materiál textilního pancíře dočasně degraduje, když je vlhký. [pochvalná zmínka potřebovaný] V důsledku toho hlavní testovací standardy vyžadují testování textilního pancéřování za mokra. Mechanismy této ztráty výkonu nejsou známy. Při testování nebylo prokázáno, že neutrální voda při pokojové teplotě negativně ovlivňuje vlastnosti para-aramidu nebo UHMWPE, ale kyselá, zásaditá a některá další řešení mohou trvale snížit pevnost para-aramidových vláken v tahu.



        V letech 2003 až 2005 provedla US-NIJ rozsáhlou studii ekologické degradace pancíře Zylon. To dospělo k závěru, že voda, dlouhodobé používání a teplotní expozice významně ovlivňují pevnost v tahu a balistické vlastnosti vláken PBO nebo Zylon. Tato studie NIJ na vestách vrácených z terénu prokázala, že vlivy prostředí na Zylon vedly za standardních testovacích podmínek k balistickým selháním.



Odolnost proti bodnutí


        NIJ standardy odolnosti proti bodnutí (Standard-0115.00) definují tři úrovně ochrany:



        Pancíř úrovně 1 je ochrana nízké úrovně vhodná pro dlouhodobé nošení a je obvykle skrytá. Toto brnění chrání před hrozbami bodnutí s energií úderu 24±0,50 J (17,7±0,36 ft·lbf). Podmínka přezkoušení pro tuto úroveň je 36±0,60 J (26,6±0,44 ft·lbf).



        Pancíř úrovně 2 je ochrana střední úrovně vhodná pro dlouhodobé nošení a může být buď zjevná, nebo skrytá. Toto brnění chrání před hrozbami bodnutí s energií úderu 33±0,60 J (24,3±0,44 ft·lbf). Podmínka přezkoušení pro tuto úroveň je 50±0,70 J (36,9±0,51 ft·lbf).



        Úroveň 3 je ochrana na vysoké úrovni vhodná pro nošení ve vysoce rizikových situacích a je obvykle zjevná. Toto brnění chrání před hrozbami bodnutí s energií úderu 43±0,60 J (31,7±0,44 ft·lbf). Podmínka přezkoušení pro tuto úroveň je 65±0,80 J (47,9±0,59 ft·lbf).



        Pro všechny tři úrovně je maximální povolený průnik čepele nebo hrotu 7 mm (0,28 palce), přičemž tento limit byl stanoven výzkumem, který naznačuje, že vnitřní poranění orgánů by při této hloubce průniku byla extrémně nepravděpodobná. Podmínka přezkoušení, která má zajistit přiměřenou bezpečnost v konstrukci pancéřování, umožňuje maximální průnik čepele nebo hrotu 20 mm (0,79 palce).



        Standard přímo neřeší odolnost proti bodnutí a místo toho poznamenává, že jelikož je obtížnější porazit hrozby bodnutím, jakékoli brnění, které dokáže porazit hrozbu bodnutí, porazí i hrozbu seknutí.


Seznam obsahu

Související produkty

obsah je prázdný!

O NAŠÍ SPOLEČNOSTI

Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd, s více než 15letými zkušenostmi v oblasti exportu a obchodu s osobními ochrannými produkty, se naše společnost stala důvěryhodným partnerem pro klienty po celém světě. Naše produkty se prodávají na Středním východě, v Jižní Americe, Severní Americe a Evropě a získaly širokou chválu za svou kvalitu a výkon.

RYCHLÉ ODKAZY

PRODUKTY

KONTAKTUJTE NÁS

  Tel: +86- 13929428415
  E-mail: tracy@glz.sinanet .com
  Přidat: 315 Tianhui Building, Youasong Road, Longhua District, Shenzhen, Guangdong, Čína
Kontaktujte prosím Shenzhen Loop Circle ještě dnes a proberte své potřeby s naším profesionálním prodejem
Copyright © 2026Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.  Sitemap