अनलाइन अर्डर गर्नुहोस् वा हामीलाई कल गर्नुहोस्: +86- 13929428415  
       शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लि
युरोपेली र एशियाई देश आर्मर मानक
घर » समाचार » समाचार » युरोपेली र एशियाई देश आर्मर मानक

युरोपेली र एशियाई देश आर्मर मानक

दृश्य: 0     लेखक: साइट सम्पादक प्रकाशन समय: 2025-10-16 उत्पत्ति: साइट

सोधपुछ गर्नुहोस्

फेसबुक साझेदारी बटन
twitter साझेदारी बटन
लाइन साझेदारी बटन
wechat साझेदारी बटन
लिङ्क साझा बटन
Pinterest साझेदारी बटन
व्हाट्सएप साझेदारी बटन
kakao साझेदारी बटन
snapchat साझेदारी बटन
टेलिग्राम साझेदारी बटन
यो साझेदारी बटन साझा गर्नुहोस्

विकिपिडिया, मुक्त विश्वकोशबाट



        शारीरिक कवच प्रदर्शन मापदण्डहरू राष्ट्रिय अधिकारीहरूद्वारा उत्पन्न गरिएका सूचीहरू हुन्, कवचलाई विश्वसनीय रूपमा प्रदर्शन गर्नको लागि आवश्यकताहरूको, स्पष्ट रूपमा कवचले के हराउन सक्छ र के गर्न सक्दैन भनेर संकेत गर्दछ। विभिन्न देशहरूमा फरक-फरक मापदण्डहरू हुन्छन्, जसमा अन्य देशहरूमा अवस्थित नहुने खतराहरू समावेश हुन सक्छन्।


TR आर्मर मानक (जर्मनी)



Technische Richtlinie (TR) Ballistische Schutzwesten जर्मनीमा शरीर कवचको लागि एक नियमन गाइड हो। यो मुख्यतया जर्मन पुलिस द्वारा प्रयोग गरिएको शरीर कवच को लागी जारी गरिएको छ, तर जर्मन सशस्त्र बल र नागरिक उपलब्ध बडी आर्मर को लागी पनि। उत्पादकहरूले जर्मन एजेन्सीहरूद्वारा गरिएको खुला प्रतिस्पर्धात्मक बोलीमा भाग लिन चाहनुहुन्छ भने, TR को मापदण्डहरू पूरा गर्नुपर्छ। TR ले विभिन्न Schutzklassen (SK) निर्दिष्ट गर्दछ, जसले सुरक्षा वर्गहरूमा अनुवाद गर्दछ , जुन शरीरको आर्मरसँग हुन सक्छ। यसले ब्यालिस्टिक सुरक्षा (जस्तै SK 4) को L देखि 4 सम्मका पाँच फरक वर्गहरू निर्दिष्ट गर्दछ। यसले अतिरिक्त Stichschutz (ST), चक्कुहरू विरुद्ध सुरक्षा, ब्यालिस्टिक सुरक्षाको रूपमा उही वर्गहरू प्रयोग गर्ने, तर यसलाई अतिरिक्त ST लेबल (जस्तै SK L ST) दिने निर्दिष्टीकरणहरू पनि दिन्छ। कक्षा निर्धारण गर्नका लागि ब्यालिस्टिक परीक्षणहरू अब VPAM दिशानिर्देशहरूमा एकीकृत भएका छन्, ताकि परीक्षणहरू साना विवरणहरूमा मात्र फरक हुन्छन् र केवल एउटा परीक्षण (SK 1) 2008 को रूपमा उल्लेखनीय रूपमा फरक छ।

TR मापन निम्नानुसार छ:


आर्मर स्तर संरक्षण
एसके एल
  • 9×19mm Parabellum

यो परीक्षण VPAM PM 2 मा आधारित छ, तर यसले पोइन्ट-खाली शटहरूको लागि पनि परीक्षण गर्दछ।

यो आर्मरले 5 ± 0.5 मिटरबाट फायर गरिएका तीन प्रहारहरू, साथै पोइन्ट-ब्लैंक शटहरूबाट जोगाउनेछ:

  • 8.0±0.1 g (123±1.54 gr) 9×19mm Parabellum DM41 FMJ राउन्ड-नोज लीड-कोर बुलेटहरू 360±10 m/s (1181±33 ft/s) को वेगमा

SK १
  • 9×19mm Parabellum

यो परीक्षण VPAM PM 3 मा आधारित छ, तर यसले दुई प्रहरी विशेष राउन्डहरू थप्छ, निम्न परिमार्जनहरूसँग:

यो कवचले 25° को कोणमा 5±0.5 मिटरबाट गोली हानेका तीन प्रहारहरू, साथै बिन्दु-खालीमा 3 शटहरूबाट जोगाउँछ:

  • 8.0±0.1 g (123±1.54 gr) 9×19mm Parabellum DM41 FMJ राउन्ड-नोज लीड-कोर बुलेटहरू 415±10 m/s को वेगमा

  • 6.0±0.1 g 9×19mm Parabellum QD-PEP II/S पुलिस विशेष राउन्ड बुलेटहरू 460±10 m/s को वेगमा

  • 6.1±0.1 g 9×19mm प्याराबेलम एक्शन 4 पुलिस विशेष राउन्ड बुलेटहरू 460±10 m/s को वेगमा

SK 2 (PM 5)
  • .357 म्याग्नम

यो कवचले 5±0.5 मिटरबाट निकालिएका तीन प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 7.1±0.1 g (109±1.54 gr) .357 म्याग्नम FMs (नाकमा ब्रास) बुलेटहरू 580±10 m/s (1902±33 ft/s) को वेगमा

SK 3 (PM 7)
  • ५.५६ × ४५ मिमी

  • ७.६२×५१ मिमी

यो आर्मरले 10 ± 0.5 मिटरबाट निकालिएका तीन हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 4.0±0.1 g (62±1.54 gr)  5.56×45mm  SS109/US: M855 FMJ बुलेटहरू 950±10 m/s (3116±33 ft/s) को वेगमा

  • 9.55±0.1 g (147±1.54 gr)  7.62×51mm  DM111 स्टील-कोर बुलेटहरू 830±10 m/s (2723±33 ft/s) को वेगमा

SK 4 (PM 9)
  • ७.६२×५१ मिमी

यो आर्मरले 10 ± 0.5 मिटरबाट निकालिएका तीन हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.7±0.2 g (149±3.08 gr) 7.62×51mm P80 आर्मर-छेड्ने बुलेटहरू 820±10 m/s (2690±33 ft/s) को वेगमा

जर्मन TR सामान्यतया अमेरिकी NIJ सँग तुलना गर्न सकिन्छ, तर जर्मन TR सामान्यतया अधिक खतरा परिदृश्यहरू परीक्षण गर्दछ, किनकि त्यहाँ कुनै पोइन्ट-ब्लैंक शटहरू छैनन् साथै कुनै पुलिस विशेष राउन्डहरू छैनन्। यसको विपरीत NIJ ले ठूला क्यालिबरहरू र उच्च मानिस रोक्ने शक्तिको लागि परीक्षण गर्दछ। र जब जर्मन TR ले सानो क्यालिबर र हल्का बुलेटहरू परीक्षण गर्दछ, यसले थप आक्रामक राउन्डहरू पनि परीक्षण गर्दछ, किनकि पहिलो परीक्षणले पहिले नै स्टील FMJ बुलेटहरू प्रयोग गर्दछ, जबकि NIJ ले सामान्य FMJ राउन्डहरू प्रयोग गर्दछ। थप रूपमा SK 4, उच्चतम सुरक्षा वर्ग, तीन हिटहरू सामना गर्न निर्दिष्ट गरिएको छ, जबकि स्तर IV लाई केवल एक हिटको सामना गर्न आवश्यक छ - यद्यपि ठूलो क्यालिबर (7.62×63mm) द्वारा।


HOSDB आर्मर मानक (युनाइटेड किंगडम)


गृह कार्यालय वैज्ञानिक विकास शाखाले प्रहरी शरीर कवचको लागि मापदण्डहरू र परीक्षण प्रोटोकलहरू सञ्चालन गरिरहेको छ।


आर्मर स्तर संरक्षण
HG1/A यो हतियारले 5 मिटरबाट गोली हानेका छ (एस आकारको प्यानलका लागि तीन) हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 8.0±0.1 g (123±1.54 gr) 9×19mm Parabellum DM11 FMJ राउन्ड-नोज लीड-कोर बुलेटहरू 365±10 m/s को वेगमा

  • 10.2±0.1 g (158±1.54 gr) .357 म्याग्नम R375M3 JSP बुलेटहरू 390±10 m/s को वेगमा

HG1 यो हतियारले 5 मिटरबाट गोली हानेका छ (एस आकारको प्यानलका लागि तीन) हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 8.0±0.1 g (123±1.54 gr) 9×19mm Parabellum DM11 FMJ राउन्ड-नोज लीड-कोर बुलेटहरू 365±10 m/s को वेगमा

  • 10.2±0.1 g (158±1.54 gr) .357 म्याग्नम R375M3 JSP बुलेटहरू 390±10 m/s को वेगमा

HG2 यो हतियारले 5 मिटरबाट गोली हानेका छ (एस आकारको प्यानलका लागि तीन) हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 8.0±0.1 g (123±1.54 gr) 9×19mm Parabellum DM11 FMJ राउन्ड-नोज लेड-कोर बुलेटहरू 390±10 m/s को वेगमा

  • 10.2±0.1 g (158±1.54 gr) .357 म्याग्नम R375M3 JSP बुलेटहरू 430±10 m/s को वेगमा


HG3 यो कवचले छ (एस आकारको प्यानलका लागि तीन) हिटहरूबाट जोगाउनेछ, 10 मिटरबाट निकालिएको, निम्न मध्ये:
  • 4.0±0.1 g (62±1.54 gr) 5.56×45mm LE223T3 बुलेटहरू 750±15 m/s (3116±33 ft/s) को वेगमा

RF1 यो हतियारले 10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.3±0.1 g (144±1.54 gr) 7.62×51mm L2A2 FMJ बुलेटहरू 830±15 m/s (2723±33 ft/s) को वेगमा

RF2 यो हतियारले 10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.7±0.1 g (150±1.54 gr) 7.62×51mm L40A2 स्टील-कोर बुलेटहरू 850±15 m/s (2723±33 ft/s) को वेगमा

SG3 यो कवचले 1 हिटबाट जोगाउनेछ, 10 मिटरबाट निकालिएको, निम्न मध्ये:
  • 28.4±0.1 g (437±1.54 gr) 12 गेज राइफल लिड स्लग 435±25 m/s को वेगमा

BFD (ब्याक फेस डिफर्मेसन) प्रत्येक शट पछि मापन गर्न, HG1/A वर्गको लागि अधिकतम अनुमति BFD 44 mm (1.7 in) र 25 mm (0.98 in) बाँकी छ।



GOST आर्मर मानक (रूस)



GOST R 50744-95 शारीरिक आर्मरको लागि रूसी संघ मानक हो। 2017 संशोधन अघि, खतरा स्तरहरू 1 देखि 6 सम्म चलेको थियो। उल्लेखनीय रूपमा, यसले NIJ मानकमा घटाइएको मूल्याङ्कनहरूको विपरित उच्च मूल्याङ्कनलाई प्रत्यय A सहितको खतराहरू समावेश गरेको थियो।

पुरानो (पूर्व-2017) मापदण्डहरू निम्नानुसार छन्:


आर्मर स्तर संरक्षण

कक्षा १

  • 9 × 18 मिमी मकारोभ

  • ७.६२×३८mmR

यो कवचले 5 मिटरबाट गोली हानेका पाँच हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 5.9 g (91 gr) 9×18mm Makarov 57-N-181S स्टील-कोर बुलेटहरू 305–325 m/s (1000–1066 ft/s) को वेगमा

  • 6.8 g (105 gr) 7.62×38mmR 57-N-122 लीड कोर बुलेटहरू 275–295 m/s (902–968 ft/s) को वेगमा।

कक्षा २

  • ५.४५×१८ मिमी

  • ७.६२×२५ मिमी टोकरेभ

यो कवचले 5 मिटरबाट गोली हानेका पाँच हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 2.5 g (38.6 gr) 5.45×18mm स्टील-कोर MPC 7N7 बुलेटहरू 310–335 m/s (1017–1099 ft/s) को वेगमा

  • ५.५ ग्राम (८४.८ ग्राम) ७.६२×२५ मिमी टोकरेभ स्टिल-कोर बुलेट ४१५–४४५ मि/सेकेन्ड (१३६१–१४६० फीट/सेकेण्ड) को वेगमा

कक्षा २ ए

  • 12 गेज

यो कवचले 5 मिटरबाट गोली हानेका पाँच हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 35 g (540 gr) 12 गेज लिड-कोर 'Hunter' शटशेलहरू 390–410 m/s (1279–1345 ft/s) को वेगमा

कक्षा ३

  • ५.४५ × ३९ मिमी

  • ७.६२ × ३९ मिमी

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 3.4 g (52 gr) 5.45×39mm 7N6 (PS) 890–910 m/s (2920–2985 ft/s) को वेगमा कडा स्टिल-कोर बुलेटहरू

  • 7.9 g (122 gr) 7.62×39mm 57-N-231 (PS) 710–740 m/s (2329–2427 ft/s) को वेगमा कडा स्टिल-कोर बुलेटहरू

कक्षा ४

  • ५.४५ × ३९ मिमी

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 3.4 g (52 gr) 5.45×39mm 7N10 (PP) 890–910 m/s (2920-2985 ft/s) को वेगमा कडा स्टिल-कोर बुलेटहरू

कक्षा ५

  • 7.62×54mmR

  • ७.६२ × ३९ मिमी

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.6 g (148 gr) 7.62×54mmR 57-N-323S स्टील-कोर बुलेटहरू 820–840 m/s (2690–2756 ft/s) को वेगमा

  • 7.9 g (122 gr) 7.62×39mm 57-N-231 (PS) 710–740 m/s (2329–2427 ft/s) को वेगमा कडा स्टिल-कोर बुलेटहरू

कक्षा ५ ए

  • ७.६२ × ३९ मिमी

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 7.4 g (114 gr) 7.62×39mm 57-BZ-231 (BZ API) 720–750 m/s (2362–2460 ft/s) को वेगमा आर्मर-छेड्ने इन्सेन्डियरी बुलेटहरू।

कक्षा ६

  • 7.62×54mmR

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.6 g (148 gr) 7.62×54mmR ST-M2 820–840 m/s (2690–2756 ft/s) को वेगमा कठोर स्टिल-कोर बुलेटहरू

कक्षा ६ ए

  • 7.62×54mmR

यो कवचले 5.10 मिटरबाट निकालिएका तीनवटा प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 10.4 g (160 gr) 7.62×54mmR 7-BZ-3 (B32 API) 800–835 m/s (2624–2739 ft/s) को वेगमा आर्मर-छेड्ने इन्सेन्डियरी बुलेटहरू


2017 संशोधन संग, मापदण्डहरु मा उल्लेखनीय परिवर्तन भएको छ। थ्रेट कक्षाहरू अब BR1 देखि BR6 सम्मका छन्। 'A'-प्रत्यय वर्गहरू हटाइएका छन्, र तिनीहरूको परीक्षण खतराहरूलाई या त नयाँ कोटीहरूमा गाभिएको छ, जस्तै कक्षा 6 र 6A कक्षा BR5 मा सारिएको छ, वा पूर्ण रूपमा हटाइयो, जस्तै कक्षा 2A को मामलामा। थप रूपमा, नयाँ परीक्षण खतराहरूको परिचयको साथ कठिनाईमा धेरै खतरा स्तरहरू बढाइएको छ; सबैभन्दा उल्लेखनीय रूपमा क्लास BR6 को परिचय हो, जसलाई 12.7×108mm B32 API को तीन हिटहरू बाँच्नको लागि परीक्षण गरिएको आर्मर चाहिन्छ। अझ कठिन परीक्षण खतराहरूको बावजुद, 16 mm (0.63 in) ब्याक-फेस विरूपण सीमा अपरिवर्तित रहन्छ।


2017 संशोधनबाट अद्यावधिक गरिएका मापदण्डहरू निम्नानुसार छन्:

आर्मर स्तर
संरक्षण
BR1
  • 9 × 18 मिमी मकारोभ

यो आर्मरले ५ ± ०.१, मिटरबाट निकालिएका पाँच हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 5.9 g (91 gr) 9×18mm Makarov 57-N-181S स्टील-कोर बुलेटहरू स्टेचकिन APS बाट 335±10 m/s (1199±33 ft/s) को वेगमा

BR2
  • 9×21mm Gyurza

यो हतियारले ५ ± ०.१ मिटरबाट निकालिएका पाँच प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 7.93 g (122 gr) 9×21mm Gyurza 7N28 लेड-कोर बुलेटहरू SR-1 भेक्टरबाट 390±10 m/s (1279±33 ft/s) को वेगमा

BR3
  • 9×19mm Parabellum

यो हतियारले ५ ± ०.१ मिटरबाट निकालिएका पाँच प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 5.2 g (80 gr) 9×19mm Parabellum 7N21 कडा स्टिल-कोर बुलेटहरू MP-443 Grach बाट 455±10 m/s (1492±33 ft/s) को वेगमा

BR4
  • ५.४५ × ३९ मिमी

  • ७.६२ × ३९ मिमी

यो आर्मरले 10 ± 0.1 मिटरबाट निकालिएको तीन हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 3.4 g (52 gr) 5.45×39mm 7N10 (PP) कडा बनाइएको स्टिल-कोर बुलेटहरू AK-74 बाट 895±15 m/s (2936±49 ft/s) को वेगमा

  • 7.9 g (122 gr) 7.62×39mm 57-N-231 (PS) कडा बनाइएको स्टिल-कोर बुलेटहरू AKM बाट 720±15 m/s (2362±49 ft/s) को वेगमा

BR5
  • 7.62×54mmR

यो आर्मरले 10 ± 0.1 मिटरबाट निकालिएको तीन हिटहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 9.4 g (148 gr) 7.62×54mmR 7N13 (PP) कठोर स्टिल-कोर बुलेटहरू SVD स्नाइपर राइफलबाट 830±15 m/s (2723±49 ft/s) को वेगमा

  • 7.9 g (122 gr) 7.62×54mmR 7BZ3 API (आर्मर-छेड्ने इन्सेन्डियरी) बुलेटहरू SVD स्निपर राइफलबाट 810±15 m/s (2657±49 ft/s) को वेगमा

BR6
  • १२.७ × १०८ मिमी

यो कवचले ५० ± ०.५ मिटरबाट निकालिएका तीन प्रहारहरूबाट जोगाउनेछ:
  • 48.2 g (743.8 gr) 12.7×108mm 57-BZ-542 API (आर्मर-छेड्ने इन्सेन्डियरी) बुलेटहरू। OSV-96 स्नाइपर राइफलबाट 830±20 m/s (2723±65 ft/s) को वेगमा


GA141 आर्मर मानक (चीन)



चीनको सार्वजनिक सुरक्षा मन्त्रालयले बनाएको छ GA141 लाई 1996 देखि प्रहरी हतियारको ब्यालिस्टिक प्रतिरोध वर्णन गर्नको लागि एक मानक दस्तावेज । 2023 सम्म, नवीनतम संशोधन GA141-2010 हो। मानकले घरेलु हतियारहरू प्रयोग गरी निम्न ग्रेडहरू परिभाषित गर्दछ:


आर्मर स्तर संरक्षण
GA १
  • ७.६२×१७ मिमी

320±10 m/s मा 4.87 g (0.172 oz) मासको कपर-ज्याकेट गरिएको बुलेट, टाइप 64 वा टाइप 77 पिस्तौलबाट गोली लागि.
GA २
  • ७.६२×२५ मिमी टोकरेभ (पिस्तोल)

5.6 g (0.20 oz) मासको तामा-ज्याकेट गोली 445±10 m/s मा, एक प्रकार 54 पिस्तौलबाट गोली लागि.
GA ३
  • 7.62×25mm Tokarev (SMG)

माथिको जस्तै समान बुलेट, तर 515 ± 10 m/s को वेगको साथ, टाइप 79 सबमेशिन गनबाट गोली लागे जस्तै.
GA ४
  • 7.62×25mm Tokarev AP (SMG)

515±10 m/s मा 5.68 g (0.200 oz) मासको स्टिल-कोर्ड बुलेट, टाइप 79 सबमेसिन गनबाट गोली लागि.
GA ५
  • ७.६२ × ३९ मिमी

स्टिल-कोर बुलेट, 8.05 g (0.284 oz) मास 725±10 m/s मा, गोली लागि टाइप 56 वा टाइप 81 आक्रमण राइफलबाट .
GA 6
  • 7.62×54mmR

स्टिल-कोर बुलेट, 9.6 g (0.34 oz) मास 830±10 m/s मा, गोली लागि टाइप 79 वा टाइप 85 स्नाइपर राइफलबाट .


६ भन्दा माथिको स्तरहरूलाई 'विशेष' चिन्ह लगाइन्छ। स्तर 1 देखि 5 सम्म 6 शट संग परीक्षण गर्न को लागी। स्तर 6 2 शट संग परीक्षण गर्न को लागी छ।

Annex A ले अन्य 'सामान्य' खतराहरू विरुद्ध GA ग्रेडहरूको प्रयोगको वर्णन गर्दछ। 9×18mm Makarov GA 1 मा, 9×19mm GA 2, 9×19mm AP (स्टील) र 5.8×21mm DAP92 AP लाई GA 4, 5.8×42mm DBP87 लाई GA 6, र 'type 53 ×' 7.6mm 4mm API ' grpecial लाई GA 1 मा तोकिएको छ।


सामग्री सूचीको तालिका

सम्बन्धित उत्पादनहरू

हाम्रो कम्पनीको बारेमा

शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड, व्यक्तिगत सुरक्षात्मक सुरक्षा उत्पादनहरूको निर्यात र व्यापारमा 15 वर्ष भन्दा बढी अनुभवको साथ, हाम्रो कम्पनी विश्वभरका ग्राहकहरूको लागि एक विश्वसनीय साझेदार भएको छ। हाम्रा उत्पादनहरू मध्य पूर्व, दक्षिण अमेरिका, उत्तरी अमेरिका र युरोपभरि बेचिन्छन्, र तिनीहरूको गुणस्तर र प्रदर्शनको लागि व्यापक प्रशंसा प्राप्त भएको छ।

द्रुत लिङ्कहरू

हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्

  टेलिफोन: +86- 13929428415
  इमेल: tracy@glz.sinanet .com
  थप्नुहोस्: 315 Tianhui भवन, Youasong Road, Longhua District, Shenzhen, Guangdong, China
हाम्रो व्यावसायिक बिक्री संग आफ्नो आवश्यकताहरु छलफल गर्न आज शेन्जेन लूप सर्कल सम्पर्क गर्नुहोस्
प्रतिलिपि अधिकार © 2026शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड। सबै अधिकार सुरक्षित।  साइटम्याप