OBJEDNÁVEJTE ONLINE NEBO NÁM ZAVOLEJTE: +86- 13929428415  
       Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd
Evropský a asijský country standard zbroje
Domov » Zprávy » Zprávy » Standardní zbroj pro evropské a asijské země

Evropský a asijský country standard zbroje

Zobrazení: 0     Autor: Editor webu Čas publikování: 2025-10-16 Původ: místo

Zeptejte se

tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie



        Výkonnostní normy pro neprůstřelné vesty jsou seznamy vytvořené národními úřady s požadavky na spolehlivé fungování brnění, které jasně udávají, co může a co nesmí brnění překonat. Různé země mají různé standardy, které mohou zahrnovat hrozby, které se v jiných zemích nevyskytují.


Standard pancéřování TR (Německo)



Technische Richtlinie (TR) Ballistische Schutzwesten je předpisová příručka v Německu pro neprůstřelné vesty. Vydává se především pro neprůstřelné vesty používané německou policií, ale také pro německé ozbrojené síly a civilní dostupné vesty. Producenti musí splnit kritéria TR, pokud se chtějí zúčastnit otevřeného výběrového řízení německých agentur. TR specifikuje různé Schutzklassen (SK), což znamená třídy ochrany , které může mít neprůstřelná vesty. Specifikuje pět různých tříd balistické ochrany v rozsahu od L do 4 (např. SK 4). Poskytuje také specifikace pro další Stichschutz (ST), ochranu proti noži, používající stejné třídy jako balistická ochrana, ale dává jí další označení ST (např. SK L ST). Balistické testy k určení třídy jsou nyní integrovány do směrnic VPAM, takže testy se liší pouze v malých detailech a pouze jeden test (SK 1) je od roku 2008 výrazně odlišný.

Stupnice TR je následující:


Úroveň brnění Ochrana
SK L
  • 9×19 mm Parabellum

Tento test je založen na VPAM PM 2, ale testuje také pro střely naprázdno.

Toto pancéřování by chránilo před třemi zásahy vypálenými z 5±0,5 metru a také před přímými výstřely:

  • 8,0 ± 0,1 g (123 ± 1,54 gr) 9 × 19 mm Parabellum DM41 FMJ kulky s kulatým nosem s olověným jádrem při rychlosti 360 ± 10 m/s (1181 ± 33 ft/s)

SK 1
  • 9×19 mm Parabellum

Tento test je založen na VPAM PM 3, ale přidává dvě policejní speciální kola s následujícími úpravami:

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5±0,5 metru pod úhlem 25° a také 3 výstřely do cíle:

  • 8,0 ± 0,1 g (123 ± 1,54 gr) 9×19 mm Parabellum DM41 FMJ kulaté kulky s olověným jádrem při rychlosti 415 ± 10 m/s

  • 6,0±0,1g 9×19mm Parabellum QD-PEP II/S policejní speciální kulaté střely s rychlostí 460±10 m/s

  • 6,1±0,1g 9×19mm Parabellum Action 4 policejní speciální kulaté střely s rychlostí 460±10 m/s

SK 2 (PM 5)
  • .357 Magnum

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 5±0,5 metru:
  • 7,1 ± 0,1 g (109 ± 1,54 gr) 0,357 střel Magnum FMs (mosaz na přídi) při rychlosti 580 ± 10 m/s (1902 ± 33 ft/s)

SK 3 (PM 7)
  • 5,56 × 45 mm

  • 7,62 × 51 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10±0,5 metru:
  • 4,0 ± 0,1 g (62 ± 1,54 gr)  5,56 × 45 mm  SS109/US: střely M855 FMJ při rychlosti 950 ± 10 m/s (3116 ± 33 ft/s)

  • 9,55 ± 0,1 g (147 ± 1,54 gr)  7,62 × 51 mm  střely s ocelovým jádrem DM111 při rychlosti 830 ± 10 m/s (2723 ± 33 ft/s)

SK 4 (PM 9)
  • 7,62 × 51 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10±0,5 metru:
  • 9,7 ± 0,2 g (149 ± 3,08 gr) 7,62 × 51 mm P80 průbojné střely při rychlosti 820 ± 10 m/s (2690 ± 33 ft/s)

Německé TR jsou obecně srovnatelné s americkými NIJ, ale německé TR obvykle testují více scénářů ohrožení, protože neexistují žádné přímé výstřely ani žádné policejní speciální náboje. Naproti tomu testy NIJ pro větší ráže a vyšší brzdnou sílu. A zatímco německý TR testuje menší ráže a lehčí náboje, testuje i agresivnější náboje, protože první test již používá ocelové náboje FMJ, zatímco NIJ používá normální náboje FMJ. Navíc SK 4, nejvyšší třída ochrany, je specifikována tak, aby vydržela tři zásahy, zatímco Level IV stačí odolat jednomu zásahu – i když o větší ráži (7,62×63 mm).


Standard brnění HOSDB (Spojené království)


Oddělení vědeckého rozvoje ministerstva vnitra řídí standardy a zkušební protokoly pro policejní neprůstřelné vesty.


Úroveň brnění Ochrana
HG1/A Tento pancíř by chránil před šesti (třemi u panelu velikosti S) zásahy vystřelenými z 5 metrů:
  • 8,0 ± 0,1 g (123 ± 1,54 gr) kulky s kulatým nosem a olověným jádrem 9 × 19 mm Parabellum DM11 FMJ při rychlosti 365 ± 10 m/s

  • 10,2±0,1 g (158±1,54 gr) .357 střely Magnum R375M3 JSP při rychlosti 390±10 m/s

HG1 Tento pancíř by chránil před šesti (třemi u panelu velikosti S) zásahy vystřelenými z 5 metrů:
  • 8,0 ± 0,1 g (123 ± 1,54 gr) kulky s kulatým nosem a olověným jádrem 9 × 19 mm Parabellum DM11 FMJ při rychlosti 365 ± 10 m/s

  • 10,2±0,1 g (158±1,54 gr) .357 střely Magnum R375M3 JSP při rychlosti 390±10 m/s

HG2 Tento pancíř by chránil před šesti (třemi u panelu velikosti S) zásahy vystřelenými z 5 metrů:
  • 8,0 ± 0,1 g (123 ± 1,54 gr) kulky s kulatým nosem a olověným jádrem 9 × 19 mm Parabellum DM11 FMJ při rychlosti 390 ± 10 m/s

  • 10,2±0,1 g (158±1,54 gr) .357 střely Magnum R375M3 JSP při rychlosti 430±10 m/s


HG3 Tento pancíř by chránil před šesti (třemi pro panel velikosti S) zásahy vystřelenými z 10 metrů:
  • 4,0 ± 0,1 g (62 ± 1,54 g) 5,56 × 45 mm střely LE223T3 při rychlosti 750 ± 15 m/s (3116 ± 33 ft/s)

RF1 Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10 metrů:
  • 9,3 ± 0,1 g (144 ± 1,54 gr) 7,62 × 51 mm L2A2 FMJ střely při rychlosti 830 ± 15 m/s (2723 ± 33 ft/s)

RF2 Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10 metrů:
  • 9,7 ± 0,1 g (150 ± 1,54 gr) 7,62 × 51 mm L40A2 střely s ocelovým jádrem při rychlosti 850 ± 15 m/s (2723 ± 33 ft/s)

SG3 Toto brnění by chránilo před 1 zásahem vystřeleným z 10 metrů:
  • 28,4 ± 0,1 g (437 ± 1,54 gr) 12 gauge rýhovaný olověný slimák při rychlosti 435 ± 25 m/s

BFD (Back Face Deformation) se měří po každém výstřelu, maximální povolená BFD pro třídu HG1/A je 44 mm (1,7 palce) a 25 mm (0,98 palce) pro zbytek.



Standard brnění GOST (Rusko)



GOST R 50744-95 je norma Ruské federace pro neprůstřelné vesty. Před revizí z roku 2017 se úrovně hrozeb pohybovaly od 1 do 6. Je pozoruhodné, že zahrnovala hrozby s příponou A, která označovala zvýšené hodnocení na rozdíl od sníženého hodnocení ve standardu NIJ.

Staré (před rokem 2017) standardy jsou následující:


Úroveň brnění Ochrana

třída 1

  • 9×18mm Makarov

  • 7,62 × 38 mm R

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vypálenými z 5 metrů:
  • 5,9 g (91 gr) kulky s ocelovým jádrem 9×18 mm Makarov 57-N-181S při rychlosti 305–325 m/s (1000–1066 ft/s)

  • Střely s olověným jádrem 6,8 g (105 g) 7,62 × 38 mmR 57-N-122 při rychlosti 275–295 m/s (902–968 ft/s).

třída 2

  • 5,45 × 18 mm

  • 7,62 × 25 mm Tokarev

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vypálenými z 5 metrů:
  • 2,5 g (38,6 g) střely MPC 7N7 s ocelovým jádrem 5,45 × 18 mm při rychlosti 310–335 m/s (1017–1099 ft/s)

  • 5,5 g (84,8 g) kulky Tokarev s ocelovým jádrem 7,62 × 25 mm při rychlosti 415–445 m/s (1361–1460 ft/s)

Třída 2A

  • 12 měřidlo

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vypálenými z 5 metrů:
  • 35 g (540 gr) brokové náboje s olověným jádrem 12 gauge 'Hunter' při rychlosti 390–410 m/s (1279–1345 ft/s)

třída 3

  • 5,45 × 39 mm

  • 7,62 × 39 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • 3,4 g (52 gr) 5,45 × 39 mm 7N6 (PS) střely s tvrzeným ocelovým jádrem při rychlosti 890–910 m/s (2920–2985 ft/s)

  • 7,9 g (122 gr) 7,62×39 mm 57-N-231 (PS) střely s tvrzeným ocelovým jádrem při rychlosti 710–740 m/s (2329–2427 ft/s)

třída 4

  • 5,45 × 39 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • 3,4 g (52 g) 5,45 × 39 mm 7N10 (PP) střely s tvrzeným ocelovým jádrem při rychlosti 890–910 m/s (2920–2985 ft/s)

třída 5

  • 7,62 × 54 mm R

  • 7,62 × 39 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • Střely s ocelovým jádrem 9,6 g (148 g) 7,62 × 54 mmR 57-N-323S při rychlosti 820–840 m/s (2690–2756 ft/s)

  • 7,9 g (122 gr) 7,62×39 mm 57-N-231 (PS) střely s tvrzeným ocelovým jádrem při rychlosti 710–740 m/s (2329–2427 ft/s)

Třída 5A

  • 7,62 × 39 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • 7,4 g (114 gr) 7,62 × 39 mm 57-BZ-231 (BZ API) pancéřové zápalné střely s rychlostí 720–750 m/s (2362–2460 ft/s).

třída 6

  • 7,62 × 54 mm R

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • 9,6 g (148 gr) 7,62 × 54 mm R střely s kaleným ocelovým jádrem ST-M2 při rychlosti 820–840 m/s (2690–2756 ft/s)

Třída 6A

  • 7,62 × 54 mm R

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vypálenými z 5,10 metru:
  • 10,4 g (160 gr) 7,62 × 54 mmR 7-BZ-3 (B32 API) zápalné střely prorážející pancéřování při rychlosti 800–835 m/s (2624–2739 ft/s)


S revizí z roku 2017 se normy výrazně změnily. Třídy hrozeb se nyní pohybují od BR1 do BR6. Třídy s příponou 'A' byly odstraněny a jejich testovací hrozby byly buď sloučeny do nových kategorií, jako jsou třídy 6 a 6A přesunuty do třídy BR5, nebo zcela odstraněny, jako v případě třídy 2A. Navíc se u několika úrovní hrozeb zvýšila obtížnost zavedením nových testovacích hrozeb; nejpozoruhodnější je představení třídy BR6, která vyžaduje, aby testovaný pancíř přežil tři zásahy 12,7×108 mm B32 API. Navzdory obtížnějším testům zůstává mez deformace zadní strany 16 mm (0,63 palce) nezměněna.


Aktualizované standardy z revize 2017 jsou následující:

Úroveň brnění
Ochrana
BR1
  • 9×18mm Makarov

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vystřelenými z 5±0,1 metrů:
  • 5,9 g (91 gr) 9×18 mm Makarov 57-N-181S z kulky s ocelovým jádrem Stechkin APS při rychlosti 335±10 m/s (1199±33 ft/s)

BR2
  • Gyurza 9×21 mm

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vystřelenými z 5±0,1 metru:
  • 7,93 g (122 g) 9×21 mm Gyurza 7N28 s olověným jádrem střely z SR-1 Vektor při rychlosti 390±10 m/s (1279±33 ft/s)

BR3
  • 9×19 mm Parabellum

Tento pancíř by chránil před pěti zásahy vystřelenými z 5±0,1 metru:
  • 5,2 g (80 gr) 9×19 mm Parabellum 7N21 kalené ocelové jádro z MP-443 Grach při rychlosti 455±10 m/s (1492±33 ft/s)

BR4
  • 5,45 × 39 mm

  • 7,62 × 39 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10±0,1 metru:
  • 3,4 g (52 gr) 5,45×39 mm 7N10 (PP) tvrzené střely s ocelovým jádrem z AK-74 při rychlosti 895±15 m/s (2936±49 ft/s)

  • 7,9 g (122 gr) 7,62×39 mm 57-N-231 (PS) střely s tvrzeným ocelovým jádrem z AKM při rychlosti 720±15 m/s (2362±49 ft/s)

BR5
  • 7,62 × 54 mm R

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 10±0,1 metru:
  • 9,4 g (148 gr) 7,62×54mmR 7N13 (PP) tvrzené střely s ocelovým jádrem z odstřelovací pušky SVD při rychlosti 830±15 m/s (2723±49 ft/s)

  • 7,9 g (122 gr) 7,62 × 54 mmR 7BZ3 API (pancéřové zápalné) střely z odstřelovací pušky SVD při rychlosti 810 ± 15 m/s (2 657 ± 49 ft/s)

BR6
  • 12,7 × 108 mm

Tento pancíř by chránil před třemi zásahy vystřelenými z 50±0,5 metru:
  • 48,2 g (743,8 gr) 12,7×108 mm 57-BZ-542 API (pancéřové zápalné) střely z odstřelovací pušky OSV-96 při rychlosti 830±20 m/s (2723±65 ft/s).


Standard pancéřování GA141 (Čína)



Čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti udržuje GA141 , standardní dokument pro popis balistické odolnosti policejních brnění, od roku 1996. Od roku 2023 je poslední revize GA141-2010. Norma definuje následující třídy používající domácí zbraně:


Úroveň brnění Ochrana
GA 1
  • 7,62 × 17 mm

Kulka s měděným pláštěm o hmotnosti 4,87 g (0,172 oz) při rychlosti 320 ± 10 m/s, vystřelená z pistole typu 64 nebo typu 77.
GA 2
  • 7,62 × 25 mm Tokarev (pistole)

Kulka s měděným pláštěm o hmotnosti 5,6 g (0,20 oz) při rychlosti 445±10 m/s, vystřelená z pistole typu 54.
GA 3
  • 7,62 × 25 mm Tokarev (SMG)

Stejná střela jako výše, ale s rychlostí 515±10 m/s, jako střela ze samopalu typu 79.
GA 4
  • 7,62 × 25 mm Tokarev AP (SMG)

Střela s ocelovým jádrem o hmotnosti 5,68 g (0,200 oz) při rychlosti 515±10 m/s, vystřelená ze samopalu typu 79.
GA 5
  • 7,62 × 39 mm

Střela s ocelovým jádrem, hmotnost 8,05 g (0,284 oz) při 725±10 m/s, jako výstřel z útočné pušky typu 56 nebo typu 81.
GA 6
  • 7,62 × 54 mm R

Střela s ocelovým jádrem, hmotnost 9,6 g (0,34 oz) při rychlosti 830±10 m/s, jako střela z odstřelovací pušky typu 79 nebo typu 85.


Úrovně vyšší než 6 jsou označeny jako 'speciální'. Úrovně 1 až 5 budou testovány 6 ranami. Úroveň 6 se testuje 2 výstřely.

Příloha A popisuje použití hodnocení GA proti jiným 'běžným' hrozbám. 9 × 18 mm Makarov je přiřazen k GA 1, 9 × 19 mm k GA 2, 9 × 19 mm AP (ocel) a 5,8 × 21 mm DAP92 AP k GA 4, 5,8 × 42 mm DBP87 k GA 6 a 'typ 53' 7,62 mm API'speciální třída ''4'.


Seznam obsahu

Související produkty

O NAŠÍ SPOLEČNOSTI

Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd, s více než 15letými zkušenostmi v oblasti exportu a obchodu s osobními ochrannými produkty, se naše společnost stala důvěryhodným partnerem pro klienty po celém světě. Naše produkty se prodávají na Středním východě, v Jižní Americe, Severní Americe a Evropě a získaly širokou chválu za svou kvalitu a výkon.

RYCHLÉ ODKAZY

PRODUKTY

KONTAKTUJTE NÁS

  Tel: +86- 13929428415
  E-mail: tracy@glz.sinanet .com
  Přidat: 315 Tianhui Building, Youasong Road, Longhua District, Shenzhen, Guangdong, Čína
Kontaktujte prosím Shenzhen Loop Circle ještě dnes a proberte své potřeby s naším profesionálním prodejem
Copyright © 2026Shenzhen Loop Circle Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.  Sitemap