अनलाइन अर्डर गर्नुहोस् वा हामीलाई कल गर्नुहोस्: +86- 13929428415  
       शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लि
के तपाईलाई NIJ बुलेटप्रुफ रेटिङ बारे थाहा छ?
घर » समाचार » केसहरू » के तपाईलाई NIJ बुलेटप्रुफ रेटिंग बारे थाहा छ?

के तपाईलाई NIJ बुलेटप्रुफ रेटिङ बारे थाहा छ?

दृश्य: 0     लेखक: साइट सम्पादक प्रकाशन समय: 2025-06-10 उत्पत्ति: साइट

सोधपुछ गर्नुहोस्

फेसबुक साझेदारी बटन
twitter साझेदारी बटन
लाइन साझेदारी बटन
wechat साझेदारी बटन
लिङ्क साझा बटन
Pinterest साझेदारी बटन
व्हाट्सएप साझेदारी बटन
kakao साझेदारी बटन
snapchat साझेदारी बटन
टेलिग्राम साझेदारी बटन
यो साझेदारी बटन साझा गर्नुहोस्

विकिपिडिया, मुक्त विश्वकोशबाट


        शारीरिक कवच प्रदर्शन मापदण्डहरू राष्ट्रिय अधिकारीहरूद्वारा उत्पन्न गरिएका सूचीहरू हुन्, कवचलाई विश्वसनीय रूपमा प्रदर्शन गर्नको लागि आवश्यकताहरूको, स्पष्ट रूपमा कवचले के हराउन सक्छ र के गर्न सक्दैन भनेर संकेत गर्दछ। विभिन्न देशहरूमा फरक-फरक मापदण्डहरू हुन्छन्, जसमा अन्य देशहरूमा अवस्थित नहुने खतराहरू समावेश हुन सक्छन्।

ब्यालिस्टिक प्रतिरोध (अप्रिल 2024 अघि)



NIJ Standard-0101.06 सँग कानून प्रवर्तनले प्रयोग गर्ने बुलेट प्रतिरोधी भेस्टका लागि विशिष्ट कार्यसम्पादन मापदण्डहरू थिए। यो मूल्याङ्कन निम्न स्केलमा प्रवेश विरुद्ध र ब्लन्ट आघात सुरक्षा (विरूपण) विरुद्ध छ:


आर्मर स्तर संरक्षण

स्तर I

  • .22 LR

  • .380 ACP

यो कवच विरुद्ध रक्षा गर्नेछ

  • 2.6 g (40 gr) .22 लामो राइफल लिड राउन्ड नोज (LR LRN) बुलेटहरू 329 m/s (1080 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 6.2 g (95 gr) .380 ACP फुल मेटल ज्याकेटेड राउन्ड नोज (FMJ RN) बुलेटहरू 322 m/s (1055 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यो अब मानकको अंश छैन

स्तर IIA

  • 9 × 19 मिमी

  • .40 S&W

  • .45 ACP

नयाँ आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ:

  • ८ ग्राम (१२४ ग्राम) ९×१९ एमएम प्याराबेलम फुल मेटल ज्याकेटेड राउण्ड नोज (एफएमजे आरएन) बुलेट ३७३ मि/सेकेण्ड ± ९.१ मि/सेकेण्ड (१२२५ फीट/सेकेन्ड ३० फिट/सेकेण्ड) को वेगमा

  • 11.7 g (180 gr) .40 S&W फुल मेटल ज्याकेट (FMJ) बुलेटहरू 352 m/s ± 9.1 m/s (1155 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 14.9 g (230 gr) .45 ACP फुल मेटल ज्याकेट (FMJ) बुलेटहरू 275 m/s ± 9.1 m/s (900 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

वातानुकूलित आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN बुलेटहरू 355 m/s ± 9.1 m/s (1165 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 11.7 g (180 gr) .40 S&W FMJ बुलेटहरू 325 m/s ± 9.1 m/s (1065 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 14.9 g (230 gr) .45 ACP फुल मेटल ज्याकेट (FMJ) बुलेटहरू 259 m/s ± 9.1 m/s (850 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यसले [प्रकार I] मा उल्लिखित खतराहरू विरुद्ध सुरक्षा पनि प्रदान गर्दछ।

स्तर II

  • 9mm + P

  • .357 म्याग्नम

नयाँ आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN बुलेटहरू 398 m/s ± 9.1 m/s (1305 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 10.2 g (158 gr) .357 म्याग्नम ज्याकेट गरिएको सफ्ट पोइन्ट बुलेटहरू 436 m/s ± 9.1 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

वातानुकूलित आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN बुलेटहरू 379 m/s ± 9.1 m/s (1245 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 10.2 g (158 gr) .357 म्याग्नम ज्याकेट गरिएको सफ्ट पोइन्ट बुलेटहरू 408 m/s ±9.1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यसले [प्रकार I र IIA] मा उल्लिखित खतराहरू विरुद्ध सुरक्षा पनि प्रदान गर्दछ।

स्तर IIIA

  • .357 SIG

  • .44 म्याग्नम

नयाँ आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 8.1 g (125 gr) .357 SIG FMJ फ्ल्याट नोज (FN) बुलेटहरू 448 m/s ± 9.1 m/s (1470 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 15.6 g (240 gr) .44 म्याग्नम सेमी ज्याकेटेड होलो पोइन्ट (SJHP) बुलेटहरू 436 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

वातानुकूलित आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 8.1 g (125 gr) .357 SIG FMJ फ्ल्याट नोज (FN) बुलेटहरू 430 m/s ± 9.1 m/s (1410 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा

  • 15.6 g (240 gr) .44 म्याग्नम सेमी ज्याकेटेड होलो पोइन्ट (SJHP) बुलेटहरू 408 m/s ± 9.1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यसले अधिकांश ह्यान्डगन धम्कीहरू, साथै [Types I, IIA, र II] मा उल्लिखित खतराहरू विरुद्ध सुरक्षा प्रदान गर्दछ।

स्तर III

  • 7.62×51mm NATO M80

वातानुकूलित आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 9.6 g (148 gr) 7.62×51mm NATO M80 बल बुलेटहरू 847 m/s ± 9.1 m/s (2780 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यसले [प्रकार I, IIA, II, र IIIA] मा उल्लिखित खतराहरू विरुद्ध सुरक्षा पनि प्रदान गर्दछ।

स्तर IV

  • .30-06 Springfield M2

वातानुकूलित आर्मर विरुद्ध सुरक्षा गर्दछ

  • 10.8 g (166 gr) .30-06 Springfield M2 आर्मर-छेड्ने (AP) बुलेटहरू 878 m/s ± 9.1 m/s (2880 ft/s ± 30 ft/s) को वेगमा।

यसले [प्रकार I, IIA, II, IIIA, र III] मा उल्लिखित खतराहरू विरुद्ध कम्तिमा एकल हिट सुरक्षा प्रदान गर्दछ।

        'विशेष खतराहरू' कवचको मूल्याङ्कनहरू थिए जसले विशेष प्रक्षेपणहरू विरुद्ध सुरक्षा प्रदान गर्दछ। उदाहरणका लागि, NIJ दिशानिर्देशहरूमा M855 आर्मर छेड्ने गोलाबारूद रोक्न सक्ने आर्मरको लागि कुनै स्पेसिफिकेशन थिएन। नतिजाको रूपमा, केही निर्माताहरूले 'स्तर III+' (एनआईजे द्वारा मान्यता प्राप्त नभएको पद) को रूपमा हतियारहरू निर्दिष्ट गर्नका लागि तोकिए जसमा स्तर III सुरक्षा थियो र M855 जस्तै विशेष खतराहरू विरुद्ध सुरक्षा गर्न सक्छ, तर स्तर IV सुरक्षा प्रदान गरेन।


ब्यालिस्टिक प्रतिरोध (अप्रिल 2024 पछि)

        अप्रिल २०२४ मा, NIJ ले NIJ Standard-0101.07 सँग NIJ Standard-0123.00 को संयोजनमा परीक्षण गर्न थाल्यो। NIJ मानक-0101.07 ले परीक्षण प्रक्रियाहरूको रूपरेखा प्रस्तुत गर्दछ, जबकि NIJ मानक-0123.00 ले ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तरहरू वर्णन गर्दछ। यी मापदण्डहरूले NIJ मानक-0101.06 लाई पूर्ण रूपमा प्रतिस्थापन गर्यो। HG ह्यान्डगन धम्कीहरूको लागि मूल्याङ्कन गरिएको छ र RF लाई राइफल खतराहरूको लागि मूल्याङ्कन गरिएको छ।


NIJ मानक 0123.00 मा उल्लिखित ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तरहरू निम्नानुसार छन्:


आर्मर स्तर संरक्षण
NIJ HG1
  • 9mm लुगर

  • .357 म्याग्नम

यो कवच विरुद्ध सुरक्षा गर्नेछ:
  • १२४ ग्रेन ९ एमएम लुगर फुल मेटल ज्याकेटेड राउण्ड नोज (एफएमजे आरएन) १३०५ फीट/सेकेन्ड (३९८ मि./सेकेण्ड) को वेगमा

  • 158 ग्रेन .357 म्याग्नम ज्याकेटेड सफ्ट प्वाइन्ट (JSP) 1430 ft/s (436 m/s) को वेगमा।

यो लगभग अप्रचलित NIJ स्तर II ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तर बराबर छ।

NIJ HG2
  • 9mm लुगर

  • .44 म्याग्नम

यो कवच विरुद्ध सुरक्षा गर्नेछ:
  • १२४ ग्रेन ९मिमी लुगर फुल मेटल ज्याकेटेड राउण्ड नोज (एफएमजे आरएन) १४७० फीट/सेकेण्ड (४४८ मि./सेकेण्ड) को वेगमा

  • 240 ग्रेन। 44 म्याग्नम ज्याकेटेड होलो प्वाइन्ट (JHP) 1430 ft/s (436 m/s) को वेगमा।

यो लगभग अप्रचलित NIJ स्तर IIIA ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तर बराबर छ।

NIJ RF1
  • 7.62×51mm NATO

  • ७.६२ × ३९ मिमी

  • 5.56×45mm NATO

यो कवच विरुद्ध सुरक्षा गर्नेछ:
  • 147 (±3) ग्रेन 7.62x51mm NATO M80 बल फुल मेटल ज्याकेट (FMJ) स्टिल ज्याकेट 2780 ft/s (847 m/s) को वेगमा

  • 7.62x39mm माइल्ड स्टिल कोर (MSC) बल एम्युनिसन प्रकार 56 कारखाना 31 बाट 2400 ft/s (732 m/s) को वेगमा

  • 56 (±2) ग्रेन 5.56x45mm NATO M193 3250 ft/s (990 m/s) को वेगमा।

यो लगभग अप्रचलित NIJ स्तर III ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तर बराबर छ।

NIJ RF2
  • 7.62×51mm NATO

  • ७.६२ × ३९ मिमी

  • 5.56×45mm NATO

यो कवच विरुद्ध सुरक्षा गर्नेछ:
  • 147 (±3) ग्रेन 7.62x51mm NATO M80 बल फुल मेटल ज्याकेट (FMJ) स्टिल ज्याकेट 2780 ft/s (847 m/s) को वेगमा

  • 7.62x39mm माइल्ड स्टिल कोर (MSC) बल एम्युनिसन प्रकार 56 कारखाना 31 बाट 2400 ft/s (732 m/s) को वेगमा

  • 56 (±2) ग्रेन 5.56x45mm NATO M193 3250 ft/s (990 m/s) को वेगमा।

  • 61.8 (±1.5) ग्रेन 5.56x45mm NATO M855 3115 ft/s (950 m/s) को वेगमा।

यो NIJ RF1 द्वारा प्रदान गरिएको ब्यालिस्टिक सुरक्षासँग मिल्दोजुल्दो छ, 5.56x45mm M855 को थपको साथ। यो स्तर अप्रचलित NIJ मानक-0101.06 मा कुनै बराबर छैन।

NIJ RF3
  • 30-06 स्प्रिंगफील्ड

यो कवच विरुद्ध सुरक्षा गर्नेछ:
  • 165.7 (±7) ग्रेन .30-06 M2 आर्मर पियर्सिङ (AP) बुलेटहरू 2880 ft/s (878 m/s) को वेगमा।

यो लगभग अप्रचलित NIJ स्तर IV ब्यालिस्टिक सुरक्षा स्तर बराबर छ।

        NIJ मापदण्डहरू कानून प्रवर्तन आर्मरहरूको लागि प्रयोग गरिन्छ। संयुक्त राज्य अमेरिकाको सेना द्वारा प्रयोग गरिएको आर्मर NIJ मापदण्ड अन्तर्गत परीक्षण गर्न आवश्यक छैन। टेक्सटाइल आर्मर दुवै बुलेटद्वारा प्रवेश प्रतिरोध र पहिरनकर्तामा प्रसारित प्रभाव ऊर्जाको लागि परीक्षण गरिन्छ।



ब्याकफेस विरूपण


        ब्याकफेस विरूपणलाई NIJ मानक-0101.07 मा 'परीक्षणको क्रममा परीक्षण वस्तुमा प्रक्षेपण प्रभावको कारणले गर्दा ब्याकिङ सामग्रीमा इन्डेन्टेशन' भनेर परिभाषित गरिएको छ।[10] यो एक समर्थन सामग्रीको अगाडि माउन्ट गरिएको शूटिंग आर्मर द्वारा मापन गरिन्छ, सामान्यतया तेल-आधारित मोडलिङ माटो। माटो नियन्त्रित तापमानमा प्रयोग गरिन्छ र परीक्षण गर्नु अघि प्रभाव प्रवाहको लागि प्रमाणित गरिन्छ। हतियारलाई परीक्षण बुलेटले असर गरेपछि, भेस्टलाई माटोबाट हटाइन्छ र माटोमा इन्डेन्टेसनको गहिराई नापिन्छ।



वातानुकूलित कवच


        NIJ मानक-0101.07 अन्तर्गत परीक्षण गरिएका केही आर्मरहरू परीक्षण गर्नु अघि कन्डिसन गरिएको छ, यसको मतलब यो डुब्ने, कम्पन, वा प्रभावहरू जस्ता तनाव कारकहरूको अधीनमा छ। यी तनाव कारकहरू केही अवस्थामा केही कवच ​​सामग्रीको प्रदर्शन घटाउन देखाइएको छ। कन्डिसन्ड आर्मरको लागि परीक्षण-राउन्ड वेग परीक्षणको क्रममा बिना शर्त आर्मरको लागि जस्तै हो, जबकि अघिल्लो मानकमा वेग फरक हुने थियो। उदाहरणका लागि, NIJ मानक-0101.06 अन्तर्गत, सशर्त स्तर IIIA 408 m/s (1,340 ft/s) मा .44 म्याग्नम राउन्डको साथ शूट गरिएको थियो, जबकि बिना शर्त स्तर IIIA 436 m/s (1,430 ft/s) मा गोली हानिएको थियो। NIJ मानक-0101.07 अन्तर्गत, कन्डिसन र बिना शर्त आर्मर परीक्षणको लागि प्रयोग गरिएको वेग समान छ। आर्मर कन्डिसनिङ प्रक्रियाहरू ASTM E3078 मा कडा आर्मर परीक्षण वस्तुहरूको कन्डिसनिङको लागि मानक अभ्यासमा उल्लिखित छन्।



        सामान्यतया, कपडा आर्मर सामग्री ओसिलो हुँदा अस्थायी रूपमा घट्छ। प्रदर्शन को यो हानि को लागी संयन्त्र थाहा छैन। कोठाको तापक्रममा तटस्थ पानीले प्यारा-अरामिड वा UHMWPE को कार्यसम्पादनमा नकारात्मक प्रभाव पार्ने परीक्षणमा देखाइएको छैन तर अम्लीय, आधारभूत र केही अन्य समाधानहरूले स्थायी रूपमा प्यारा-अरामिड फाइबर तन्य शक्तिलाई कम गर्न सक्छ।



        2003 देखि 2005 सम्म, Zylon आर्मर को पर्यावरणीय ह्रास को एक ठूलो अध्ययन US-NIJ द्वारा गरिएको थियो। यसले निष्कर्ष निकाल्यो कि पानी, दीर्घकालीन प्रयोग, र तापमान एक्सपोजरले महत्त्वपूर्ण रूपमा तन्य शक्ति र PBO वा Zylon फाइबरको ब्यालिस्टिक प्रदर्शनलाई असर गर्छ। क्षेत्रबाट फर्किएको भेष्टमा यो NIJ अध्ययनले प्रदर्शन गर्‍यो कि Zylon मा वातावरणीय प्रभावहरूले मानक परीक्षण सर्तहरूमा ब्यालिस्टिक विफलताको परिणाम दिन्छ।



छुरा प्रतिरोध


        NIJ को छुरा प्रतिरोध मापदण्ड (Standard-0115.00) ले सुरक्षाको तीन तह परिभाषित गर्दछ:



        लेभल १ आर्मर विस्तारित पहिरनका लागि उपयुक्त तल्लो स्तरको सुरक्षा हो र सामान्यतया कवच हुन्छ। यो हतियारले 24±0.50 J (17.7±0.36 ft·lbf) को स्ट्राइक ऊर्जाको साथ छुराको धम्कीबाट जोगाउँछ। यस स्तरको लागि अति परीक्षण अवस्था 36±0.60 J (26.6±0.44 ft·lbf) हो।



        लेभल २ आर्मर विस्तारित पहिरनका लागि उपयुक्त मध्यम-स्तरको सुरक्षा हो र या त ओभरट वा कभर हुन सक्छ। यो हतियारले 33±0.60 J (24.3±0.44 ft·lbf) को स्ट्राइक ऊर्जाको साथ छुराको धम्कीबाट जोगाउँछ। यस स्तरको लागि अति परीक्षण अवस्था 50±0.70 J (36.9±0.51 ft·lbf) हो।



        स्तर 3 उच्च जोखिम अवस्थाहरूमा लगाउनको लागि उपयुक्त उच्च स्तरको सुरक्षा हो र सामान्यतया खुला हुन्छ। यो हतियारले 43±0.60 J (31.7±0.44 ft·lbf) को स्ट्राइक उर्जाको साथ छुराको खतराहरूबाट जोगाउँछ। यस स्तरको लागि अति परीक्षण अवस्था 65±0.80 J (47.9±0.59 ft·lbf) हो।



        सबै तीन तहहरूको लागि, अधिकतम ब्लेड वा स्पाइक प्रवेश अनुमति 7 मिमी (0.28 इन्च) हो, यो सीमा अनुसन्धान मार्फत निर्धारण गरिएको छ कि अंगहरूमा आन्तरिक चोटहरू प्रवेशको यस गहिराइमा अत्यन्तै असम्भव हुनेछ। ओभरटेस्ट अवस्था, जुन आर्मर डिजाइनमा सुरक्षाको पर्याप्त मार्जिन सुनिश्चित गर्नको लागि हो, अधिकतम 20 मिमी (०.७९ इन्च) को ब्लेड वा स्पाइक प्रवेशलाई अनुमति दिन्छ।



        मानकले सिधै स्ल्याश प्रतिरोधलाई सम्बोधन गर्दैन र यसको सट्टा नोट गर्दछ कि, छुराको धम्कीलाई हराउन धेरै गाह्रो भएकोले, छुराको खतरालाई हराउन सक्ने कुनै पनि कवचले पनि स्ल्याश खतरालाई पराजित गर्नेछ।


सामग्री सूचीको तालिका

सम्बन्धित उत्पादनहरू

सामग्री खाली छ!

हाम्रो कम्पनीको बारेमा

शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड, व्यक्तिगत सुरक्षात्मक सुरक्षा उत्पादनहरूको निर्यात र व्यापारमा 15 वर्ष भन्दा बढी अनुभवको साथ, हाम्रो कम्पनी विश्वभरका ग्राहकहरूको लागि एक विश्वसनीय साझेदार भएको छ। हाम्रा उत्पादनहरू मध्य पूर्व, दक्षिण अमेरिका, उत्तरी अमेरिका र युरोपभरि बेचिन्छन्, र तिनीहरूको गुणस्तर र प्रदर्शनको लागि व्यापक प्रशंसा प्राप्त भएको छ।

द्रुत लिङ्कहरू

हामीलाई सम्पर्क गर्नुहोस्

  टेलिफोन: +86- 13929428415
  इमेल: tracy@glz.sinanet .com
  थप्नुहोस्: 315 Tianhui भवन, Youasong Road, Longhua District, Shenzhen, Guangdong, China
हाम्रो व्यावसायिक बिक्री संग आफ्नो आवश्यकताहरु छलफल गर्न आज शेन्जेन लूप सर्कल सम्पर्क गर्नुहोस्
प्रतिलिपि अधिकार © 2026शेन्जेन लूप सर्कल टेक्नोलोजी कं, लिमिटेड। सबै अधिकार सुरक्षित।  साइटम्याप